makijaż

Na co dzień lepiej zrezygnować z brokatowych, wyróżniających się cieni do powiek i mocnych szminek. Wtedy lepiej sprawdzi się naturalny makijaż, który delikatnie poprawi naszą urodę. Powinien być on jedynie dodatkiem do naszego wyglądu, więc nie może go przytłaczać. A jak wykonać taki makijaż? Na początku warto skupić się na zamaskowaniu pewnych niedoskonałości cery. Z pewnością mamy wiele wad, które chcemy ukryć. A możemy to zrobić właśnie za pomocą makijażu.

Jeśli jednak nie mamy pojęcia, jak to zrobić, wybierzmy się najpierw na kurs makijażu (na przykład dostępny tutaj: purediamond.pl/kurs-makijazu/). To tam zapoznamy się z pewnymi podstawami malowania twarzy. Następnie przejdźmy do działania. Jeśli mamy problemy z pojawiającymi się krostami i wypryskami, na pewno chcemy je zamaskować. W tym celu sięgnijmy po korektor. Powinien być on o kolor jaśniejszy od naszej cery. Taki korektor nakładamy punktowo na wypryski, za pomocą specjalnego aplikatora. Następnie możemy wyrównać koloryt cery. W tym celu zastosujmy specjalny podkład we fluidzie. Nie nakładajmy go jednak rękami, bo wtedy mogłybyśmy szybko doprowadzić do powstania pewnych smug lub niedociągnięć. Taki podkład najlepiej więc nałożyć specjalną, małą gąbeczką lub pędzlem. Dzięki temu równomiernie rozłożymy go po całej twarzy. Następnie zmatujmy trochę cerę. Tutaj zastosujmy puder w kamieniu. Możemy nałożyć go na twarz za pomocą pędzla lub aplikatora. Teraz nadszedł czas na konturowanie twarzy. Jeśli więc chcemy rozjaśnić nieco cerę, użyjmy różu. Nałóżmy go jedynie na kości policzkowe. Gdy jednak marzy nam się efekt wyszczuplenia, zastosujmy brązer. Nakładajmy go wzdłuż kości policzkowych. Dzięki temu twarz zacznie wyglądać szczuplej. A gdy już zadbamy o taką bazę makijażu, będziemy mogły nałożyć dowolne cienie do powiek lub szminkę. Dostosujmy wtedy rodzaj kosmetyków do rodzaju naszego makijażu. W końcu jeśli szykujemy makijaż ślubny, musi być on nieco bardziej efektowny. Wtedy możemy sobie pozwolić na błyszczące cienie do powiek lub efektowne szminki.

Pamiętajmy więc, że głównym zadaniem makijażu jest zamaskowanie niedoskonałości cery i podkreślenie jej naturalnego piękna. Skupmy się na początku na wyrównywaniu kolorytu cery. Dopiero później przejdźmy do wyboru kosmetyków kolorowych. Dzięki temu na pewno wykonamy idealny makijaż, który idealnie podkreśli naszą urodę.