olej konopny

Skóra jako największy ludzki organ pełni funkcję ochronną dla wszystkich narządów wewnętrznych. Sekretem utrzymania pięknej cery jest stosowanie przemyślanych kosmetyków. Nie ufajmy bezkrytycznie reklamom. Zaufajmy instynktowi i matce naturze, szczególnie aloesowi, ziołom i algom morskim. Ostatnio triumfy święcą kosmetyki konopne. Olej konopny używany jako główny składnik składa się w 75 % z niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT). Zawartość kwasów omega-6 i omega-3 i ich stosunek 3:1 sprzyja prawidłowemu metabolizmowi lipidów w organizmie na najwyższym poziomie. W naturalnych drogeriach dostępne są:
– mydła z olejem konopnym, wyprodukowane w 100% z oleju konopnego według starych receptur, czysta natura, są bezkonkurencyjne w porównaniu z tradycyjnym mydłem zawierającym zazwyczaj substancje alkaliczne i zapachowe,
– mydła peelingujące konopne, również w 100% z oleju konopnego, dodatkowo zawierają drobinki konopne, które delikatnie złuszczają powierzchniową warstwę naskórka, pozostawiając gładką, nawilżoną skórę. Skutecznie ograniczają wydzielanie łoju,
– kremy do twarzy, w naturalny sposób nawilżają i dogłębnie odżywiają skórę, są doskonałe dla osób borykających się z problemami skórnymi jak skóra sucha, łojotokowa. Odpowiednio dopasowana linia skutecznie zmierzy się z przeciwnościami. Głównym składnikiem są kannaibinoidy. Dodatkowo w połączeniu z wyciągiem z płatków róż uszczelnią ścianki naczyń krwionośnych.

Olej konopny można dodawać do własnoręcznie przygotowanych kosmetyków. Uważany jest jako jeden z najlepszych olejów nawilżających. Stosowany bezpośrednio na skórę, nie pozostawia tłustego filmu. Polecany jest do pielęgnacji  większości typu cer:
– suchej
– trądzikowej
– wrażliwej
– dojrzałej
– niemowlęcej
– ze skłonnościami do alergii.
Ma cenne właściwości, w tym regeneracyjne.