Jak wiadomo czasem najtrudniej jest wpaść na niezwykle prosty pomysł, który ułatwi nam życie codzienne. W dzisiejszym artykule przedstawimy Ci w jaki sposób możesz wykorzystać rzeczy dostępne w Twoim domu do innych celów, niż te, do których materiały te zostały stworzone.

#1 Szczoteczka do zębów

Utrzymanie czystości w łazience jest niezwykle istotne. Problemem nie jest umycie podłogi czy wyczyszczenie umywalki, ale kłopotliwe okazać może się już dotarcie do wąskich, ukrytych miejsc, do jakich należą między innymi fugi między kafelkami. W takim przypadku idealnie sprawdzi się kilkumiesięczna szczoteczka do zębów, którą mieliśmy zamiar wyrzucić. Śmiało może Ci ona posłużyć jako narzędzie do dokładnego wyszorowania fug.

tasmy-samoprzylepne-z-nadrukiem

#2 Taśma klejąca

Każdy w domu posiada rolkę taśmy klejącej po to, by czasem coś skleić lub na szybko naprawić. Jednak oprócz tak oczywistych przeznaczeń, dobrej jakości taśma klejąca sprawdzić może się również jako… środek czyszczący. W jaki sposób? Na pewno znane jest Ci uczucie, gdy wybierasz się na ważne spotkanie w pracy, a na marynarce czy sukience pełno jest paproszków czy sierści pochodzącej od zwierzęcego pupila. W takim przypadku wystarczy, że oderwiesz kawałek taśmy klejącej i za jej pomocą oczyścisz swoje ubranie w mig.

#3 Soda oczyszczona

W kuchni soda oczyszczona przydaje się niezwykle często – zazwyczaj wtedy, gdy jesteśmy zapalonymi cukiernikami, a wypieki są naszą pasją. Oprócz tego, że soda oczyszczona jest niezbędnym elementem wielu przepisów na ciasta, może nam posłużyć również w innym celu. Znasz metodę na szybkie wyczyszczenie czajnika z kamienia przy użyciu właśnie sody? To sposób znany od wielu lat, który przechodzi w rodzinach z pokolenia na pokolenie. Wystarczy, że do czajnika wypełnionego do połowy wodą dosypiesz kilka łyżeczek sody oczyszczonej, w zależności od ilości osadzonego kamienia w narzędziu.

Wymienione przez nas metody są jedynie niewielkim zbiorem przydatnych materiałów, które możesz wykorzystać w swoim gospodarstwie domowym. Najważniejsze jest właśnie to, by znaleźć więcej niż jedno rozwiązanie na posiadaną w mieszkaniu rzecz.

autor: protape.pl