woreczki na lawendę

Lato w pełni, ale powoli, wielkimi krokami, zbliża się już jesień. Wraz z jej nadejściem trzeba będzie zabrać się jesienne porządki – nie tylko w ogrodzie, ale również w garderobie. Do szaf i na pawlacze pakować będziemy krótkie spodenki i letnie sukienki, a na ich miejsce powrócą, po długim czasie leżakowania, kurtki, swetry, szaliki i czapki.

Niestety, jesienne porządki w szafie to też czas, kiedy nierzadko dowiadujemy się, że mamy lokatorów na gapę – fruwająca mini ćma śpiąca pośród naszych jesienno-zimowych ubrań to mol! Szkodniki nie tylko zasiedlają nasze domy, ale przede wszystkim niszczą odzież. Czy zdarzyło Ci się kiedyś wyciągnąć z szafy ulubiony sweter, który wyglądał jak szwajcarski ser? To na pewno była sprawka moli.

Co możemy na to poradzić? Już teraz możesz zaopatrzyć się w lawendę, której zapach odstraszy szkodnika. Woreczki ozdobne do szafy możesz wykonać samodzielnie, lub, jeśli brak Ci zdolności manualnych, możesz kupić je w wielu popularnych sklepach. Wśród odstraszaczy moli są też papierowe zawieszki z zapachem, jednak woreczki na lawendę są zdecydowanie bardziej estetycznym rozwiązaniem. Najlepiej, jak kupisz takie wielorazowe. Wystarczy, że zawiesisz je w swojej garderobie i będziesz mógł spać spokojnie – mole tak bardzo nie lubią jej zapachu, że z całą pewnością się wyprowadzą.

Dodatkowo, lawenda ma bardzo przyjemny, relaksujący zapach i Twoje ulubione ubrania będą pięknie pachniały! Pamiętaj tylko, by od czasu do czasu (raz na kilka tygodni) upewnić się, że lawenda jeszcze pachnie – jeśli nie, wymień ją na świeżą.