kisiel jabłkowy

Urodziny to impreza na którą czeka każdy z nas. Goście, prezenty, śmieszne i miłe momenty aż w końcu ogromna ilość jedzenia i picia. Organizując imprezę urodzinową, czy to dla siebie, dla partnera czy partnerki bądź tym bardziej dla dziecka, chcemy zaskoczyć gości wspaniałościami podanymi na talerzach i w półmiskach.

Tort to tylko jeden deser – ale za to jaki! A ciasta i sałatki to miły i smaczny dodatek. Sprawdzone przepisy na desery każda z pań domu ma własne. Są dobrze znane i sprawdzone. Niektóre z nich słyną z makowca, szarlotki czy piernika. Poza słodkościami, na urodzinach wspaniale sprawdzają się wszelkiego rodzaju sałatki. Sałatka warzywna, z kukurydzą czy a’la kebab to najbardziej znane i smaczne dodatki do urodzin.

Jeśli urodziny to musi być alkohol. Dla dzieci, osób niepełnoletnich albo nie pijących najlepsze tego dnia będą oranżadki bądź szampan bezalkoholowy. Starsza część biesiadników na pewno nie pogardzi czerwonym lub białym winem a także oczywiście wódką. Większość preferuje czystą wódkę, ale są też tacy dla których ten smak jest za ostry i wolą raczyć się wódkami smakowymi. Nie dość, że w smaku jest lżejsza to jeszcze ma posmak owocowy. Smakosze czystej wódki piją ją w drinkach, mieszając z sokami lub napojami gazowanymi bądź z literatki i dopiero później przepijając sokiem.

Na wcześniej wspomnianym torcie muszą pojawić się świeczki. Jest to nieodłączny element urodzinowego tortu. Po zapaleniu świeczek, solenizant wymyśla sobie życzenia i zdmuchuje świeczki. Aby życzenie mogło się spełnić nie może go nikomu zdradzić – inaczej cały czar pryśnie. Latem i w ciepłe miesiące popularne są lodowe torty, dzięki nim, goście się od razu chłodzą i z chęcią spożywają smakołyk do samego końca.