obraz z puzzli

Wiele osób uwielbia układać puzzle. Fascynuje je możliwość łączenia ze sobą wielu tysięcy maleńkich elementów, z których na koniec powstaje piękny obrazek. Zabawa ta daje wiele satysfakcji, ćwiczy spostrzegawczość, kreatywność oraz wspiera rozwój i funkcjonowanie mózgu. Układanie puzzli jest więc doskonałą propozycją dla wszystkich osób bez względu na wiek. Pomoże ono bowiem przetrwać w dobrym humorze długie, ciemne i chłodne zimowe wieczory oraz wiosenne i jesienne pluchy. Być może dzięki zajęciu temu zyskamy też piękny obraz, który złożymy samodzielnie.

Obrazy z puzzli są doskonałą ozdobą każdego wnętrza. Aby prezentowały się jeszcze okazalej, warto zadbać o ich oprawę. Przydatne w tym celu mogą być ramki drewniane, które można nabyć w wielu sklepach, zamówić u stolarza bądź wykonać samodzielnie. Cechują się one eleganckim, klasycznym wyglądem oraz prostotą, dzięki której pasują do wnętrz w stylu nowoczesnym lub minimalistycznym. Należy podkreślić, że dla puzzli przedstawiających średniowieczne mapy czy impresjonistyczne obrazy najsławniejszych malarzy, doskonałym wyborem będą też tradycyjne oprawy obrazów.

Warto zaznaczyć, że ramki drewniane lub klasyczne oprawy obrazów są znacznie lepszym wyborem niż antyramy z pleksi lub szkła. Antyramy wyglądają bowiem tandetnie, a ponadto są znacznie mniej trwałe. Często pojawiają się też na nich nieestetyczne plamy, których nie można usunąć. Ich wadą jest również fakt, że odbijają one światło, przez co obrazek z puzzli źle prezentuje się przy sztucznym oświetleniu lub przy silnym słońcu.

Jeżeli zdecydujemy się na stworzenie ramki drewnianej samodzielnie, pamiętajmy, by wcześniej dokładnie zmierzyć powstały z puzzli obrazek. Ponadto nie wolno zapominać o impregnacji drewna lub o jego ewentualnym lakierowaniu, by dłużej mogło ono zachować swoją trwałość. Konieczne jest również kupienie dobrego kleju do drewna, który posłuży do estetycznego i solidnego połączenia listewek tworzących oprawę dekoracji, oraz nabycie szyby, która będzie osłaniać obrazek przed zbyt silnym słońcem. Zbyt duża liczba promieni słonecznych może bowiem odbarwić puzzle i odebrać obrazkowi estetyczny wygląd. Jeśli więc wiemy, że nie uda nam się podołać wszystkim wymienionym czynnościom, zdecydujmy się na zakup gotowej ramki z drewna w dowolnym sklepie.