lakierowanie samochodu

Coraz więcej osób decyduje się na lakierowanie samochodu. W końcu jest to bardzo szybki i prosty sposób na całkowitą odmianę prezencji pojazdu. Najczęściej udajemy się wtedy do odpowiednich osób, które zajmują się taką pracą na co dzień. Jednak samodzielnie również można zająć się takim lakierowaniem samochodów. Zwykle sądzimy wtedy, że najważniejszą kwestią jest dobry sprzęt lakierniczy. Zastanawiamy się więc, czy wybrać farby akrylowe, czy może te renowacyjne. Pamiętajmy jednak, że nie same narzędzia mają tutaj spore znaczenie.

Liczy się również dobre przygotowanie samochodu do lakierowania. Bez tego nawet nie powinniśmy zaczynać prac, bo moglibyśmy uszkodzić pojazd, a tego na pewno byśmy nie chcieli. Zamiast więc narażać siebie i samochód na takie komplikacje, przygotujmy odpowiednio cały pojazd do tego lakierowania. Jak to jednak zrobić?

Na początku należy zwrócić uwagę na elementy samochodu, których nie chcemy pomalować. Musimy je przecież odpowiednio osłonić. Do takich elementów na pewno będą należeć koła oraz szyby. Oprócz tego warto również osłonić lusterka i tablice rejestracyjne. A jeśli jest taka możliwość, możemy je po prostu zdemontować. Dzięki temu nie będzie takiej możliwości, aby farba dostała się do takich elementów. Dodatkowo, pamiętajmy, że powinniśmy również oczyścić wszelkie wgniecenia, a także miejsca, na których pojawiła się rdza. Zrobimy to np. za pomocą gruboziarnistego papieru. Po takiej czynności należy uzupełnić powstałe braki za pomocą szpachli z utwardzaczem. Teraz czekamy aż cały samochód wyschnie.

Jednak zaczniemy wykorzystywać swoje farby samochodowe, nałóżmy na pojazd odpowiedni pokład. Taki podkład pod lakier idealnie przygotuje nasz samochód do dalszych czynności. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że farba zostanie dobrze rozprowadzona po całej powierzchni. A tylko wtedy będziemy mogli liczyć na świetne efekty naszych prac. Dlatego pamiętajmy, że takie lakierowanie samochodu wymaga odpowiedniego, wcześniejszego przygotowania pojazdu.