protetyka leczenie

Każdego dnia staramy się dbać o swój wizerunek zewnętrzny, który niewątpliwie jest naszą wizytówką w kontaktach z innymi ludźmi. Istotną rolę w tym wszystkim odgrywa pełne i zadbane uzębienie. Nawet niewielkie ubytki są prawdziwą zmorą dla ludzi, których dotknął problem chorych zębów, co z kolei doprowadziło do nieestetycznych zmian lub utraty jednego lub kilku z nich.

Dzisiejsza stomatologia zachowawcza pozwala nam poszerzyć swoją wiedzę o profilaktykę próchnicy oraz leczyć powstałe już ubytki próchniczne. W zakres świadczonych usług wchodzi odbudowa złamanych zębów, korekta kształtu lub wielkości zębów oraz wymiana wypełnień, które swoim wyglądem ujmują naszemu uśmiechowi atrakcyjności. Powinniśmy mieć na uwadze przykre skutki wynikające z braku chociażby jednego zęba, które to doprowadzą do zaniku kości, przesuwania się sąsiednich zębów, a nawet zaburzą funkcję żucia. Niewyeliminowany problem z czasem pogłębi się i niewątpliwie utrudni codzienne funkcjonowanie. Aby uniknąć komplikacji wynikających z ubytków zębowych, protetyka stomatologiczna zachęca nas do odtwarzania warunków zgryzowych po utracie lub znacznym uszkodzeniu zębów.

Jako pacjenci mamy do wyboru bardzo dobrej jakości protezy i implanty. W zależności od stopnia zaawansowania ubytku mogą być one stałe – nie dające się usunąć z ust, ruchome – przeciwieństwo stałych i kombinowane, czyli takie będące protezami ruchomymi połączonymi z uzupełnieniami stałymi za pomocą zasuw, zatrzasków lub koron teleskopowych.

Efekt końcowy będzie zależał w znacznej mierze od protetyka (dlatego polecam zapoznać się ze stroną impla.com.pl/protetyka) oraz preferencji pacjenta co do kształtu oraz mocowania. Dzięki protetycznym udoskonaleniom możemy cieszyć się pełną estetyką wyglądu oraz z przyjemnością spożywać dania i produkty, które naprawdę lubimy.