profile ledowe

Właściwe oświetlenie pomieszczenia znacznie ułatwia korzystanie z niego, a szczególne znaczenie ma to w przypadku kuchni lub łazienki. Najczęściej szukamy do nich alternatywnych, energooszczędnych źródeł światła, które pozwolą znacznie zmniejszyć wysokość rachunków za prąd. Wartym rozważenia rozwiązaniem są z pewnością taśmy z diodami, do których zamontowania posłużą wysokiej jakości profile do LED.

Taśma naklejona bezpośrednio na meble czy ścianę nie tylko wygląda nieestetycznie, ale może szybko ulec uszkodzeniu. Łatwo ją zerwać, a diody są wyjątkowo wrażliwe na wilgoć czy parę wodną, którą nietrudno w tych najważniejszych pomieszczeniach w każdym domu. Profil LED wyprodukowany z odpornego tworzywa sztucznego czy nawet aluminium, doskonale chroni diody przed tymi czynnikami, a niektóre modele są wodoodporne i można je zastosować do oświetlenia akwarium czy nawet basenu. Umożliwia także ujednolicenie dotychczasowego punktowego światła dzięki przezroczystej pokrywie zewnętrznej, o zróżnicowanej barwie. Profile do LED są dostępne w większości sklepów czy marketów budowlanych, a ilość ich rodzajów pozwala na dokładne dopasowanie do naszych potrzeb i wymagań. Więcej dowiecie się ze strony: lumines.pl/profile-aluminiowe-led.html.

Mogą mieć różne grubości czy kształty, od niskich, poprzez wysokie, okrągłe, półokrągłe, aż po wpuszczane w meble czy powierzchnię ściany. Niezależnie na jaki profil LED się zdecydujemy, to gwarantuje on nie tylko duże możliwości dekoracyjne, ale i komfortowe oświetlenie danego wnętrza, którego nie zapewnią tradycyjne żarówki czy świetlówki.