suknia ślubna

Ślub to najważniejsze wydarzenie w życiu każdej kobiety. Jest to dzień który musi być perfekcyjnie zaplanowany i zorganizowany. Każdy szczegół powinien być dopięty na ostatni guzik.
Ślub i wesele należy zacząć planować minimum rok przed uroczystością. Znalezienie sali, fotografa czy orkiestry to długa droga. Podobnie jest też ze strojami ślubnymi.

Moda ślubna w ostatnim czasie przeżywa prawdziwy rozkwit. Wybór sukien ślubnych jest przeogromny. Różne fasony, modele i kolory. Suknia ślubna powinna być dopasowana do charakteru wesela i panny młodej. Jeśli uroczystość utrzymana jest w stylu rustykalnym, najlepszym wyborem będą delikatne, zwiewne, koronkowe sukienki boho, jeśli zaś impreza odbędzie się w sali balowej, ubiór panny młodej powinien być bardziej glamour.

Kupując suknie ślubne możemy zamówić je w salonie, odkupić używaną lub zlecić uszycie krawcowej. W zależności od budżetu jakim dysponujemy, wybierzmy najrozsądniejszą opcję. Suknie z salonu pochodzą od znanych projektantów, zachwycają wzorami i jakością wykonania. Możemy wybierać spośród setek modeli i fasonów, aż znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie. Ich wadą jest wysoka cena. Istnieje możliwość odkupienia sukni od innej panny młodej.

Często jednak wiąże się to z jeżdżeniem po wielu miejscach co nie zawsze jest opłacalne. Zazwyczaj suknia taka będzie jeszcze wymagała poprawek krawieckich. Zaleta to suknia od projektanta za ułamek ceny. Możemy także wybrać fason i model i udać się do krawcowej, która postara się odtworzyć suknię z salonu. Minusem może być nieprzewidywalny afekt, plusem zaś cena.