pościel dla dzieci

Narodziny maluszka to wielka zmiana w życiu większości rodzin. Wraz z rosnącym brzuszkiem mamy, pojawiają się rozmyślania na temat przeorganizowania przestrzeni domowej w taki sposób, aby dziecko znalazło w niej swoje miejsce.

Początkowo małe dziecko nie potrzebuje wielu akcesoriów, które w domu pojawiają się z czasem – kupowane przez dziadków, dawane w darze przez przyjaciół. Przyszli rodzice powinni zastanowić się, jakie meble i akcesoria należy kupić w pierwszej kolejności. Na pewno należą do nich trzy ważne elementy: komoda na dziecięce ubranka, przewijak z miejscem na pieluszki i środki pielęgnacji oraz łóżeczko dziecięce – pierwsze własne miejsce dziecka. Łóżeczko dziecięce występuje w wielu rozmiarach, jednak najbardziej popularnym jest 120 x 90 centymetrów.

Taka wielkość mebelka jest wystarczająca by dziecko mogło w nim spać do 2-3 roku życia, a więc do momentu, gdy konieczne staje się wymienienie łóżka na takie, które odpowiednie będzie dla, coraz bardziej samodzielnego, przedszkolaka.  Kupując łóżeczko dziecięce musimy zadbać by było wykonane z bezpiecznych materiałów i pomalowane nietoksyczną farbą. Pościel do łóżeczka także powinna być wykonana z materiałów najwyższej jakości. Poleca się aby zawierała 100% bawełny, która przepuszcza powietrze i jest bezpieczna w praniu. Należy pamiętać, że w pierwszych miesiącach życia dziecka nieraz potrzebne będzie pranie pościeli i bielizny nawet w 90 stopniach w celu eliminacji groźnych bakterii i wirusów.Wielu rodziców kieruje się względami estetycznymi, wybierając elementy wystroju pokoju dziecięcego. Kupując pościel do łóżeczka 120×90 centymetrów możemy znaleźć wiele pięknych wzorów i kolorów, które z pewnością udekorują dziecięcy pokój. Należy pamiętać, że czasem warto zapłacić więcej by cieszyć się pościelą w pięknych i żywych kolorach, tak długo jak będzie ona potrzebna.