escape room idealnym pomyslem na rozrywke w krakowie

Coraz częściej szukamy ekstremalnych i nowych rozrywek. Po powrocie z pracy, szkoły często mamy ochotę na odstresowanie i szukamy ciekawych pomysłów na spędzenie wolnego czasu. Najnowszą propozycją jest pokój zagadek znany również jako escape room. To ciekawy i oryginalny sposób spędzenia czasu ze znajomymi.

Taki pokój zagadek jest naprawdę skuteczną dawką adrenaliny. Escape room to pokój, z którego na wyjście mamy przeważnie około 45 minut do godziny. Podczas upływającego czasu musimy znaleźć klucz, który pozwoli nam opuścić pomieszczenie. Gdzie zagramy w najlepsze exit game w Krakowie? Wystarczy, że wpiszemy w necie hasło Escape Room Kraków, a pojawi nam się na przykład LostRoom.

Najlepsze atuty escape room? Oczywiście wciągająca fabuła, dostarcza nam wrażeń przez cały czas rozpracowania zagadki, a dodatkowo taka forma rozrywki uczy współpracy w grupie. Labirynt można opuścić po rozwiązaniu zagadek, które najłatwiej wykonać współpracując całą grupą. Trzeba być uważnym i skupionym, bo wszystko może mieć znaczenie w możliwości wyjścia z pokoju. Pokój zagadek obnaża charaktery członków drużyny. Nerwowa sytuacja wynikająca z upływającego czasu potrafi wyprowadzić nie jednego człowieka z równowagi.

Labirynt potrafi też nauczyć logicznego myślenia i słuchania się w grupie. Nie ma czasu na bycie indywidualistą. Tylko praca w zespole może nam pomóc wyjść z pomieszczenia jako zwycięzcy. W przypadku, gdy nasz zmysł poszukiwacza zawiedzie obsługa przyjdzie nam z pomocą. Uwolni nas, ale pozostanie gorzki smak porażki. Warto trochę pogłówkować i mieć satysfakcję, że razem możemy więcej. Świetny i bardzo na czasie sposób na spędzenie czasu dla każdego kto chce dostać zastrzyk adrenaliny i zrelaksować się w gronie przyjaciół.