implanty

Implanty zębowe mają zarówno swoje wady, jak i zalety, dlatego też jeżeli planują Państwo w najbliższym czasie założyć sobie implanty stomatologiczne, to warto dokładnie zapoznać się z plusami i minusami tego rozwiązania.

Jeżeli chodzi o największe zalety, to jest nią oczywiście minimalizacja zaniku kości. Nowoczesne implanty stomatologiczne skutecznie zapobiegają bezpowrotnej utracie kości, która ma zazwyczaj miejsce po usunięciu zębów. Bardzo dużą zaletą jest również brak konieczności szlifowania sąsiednich zębów, które bardzo często są naszymi naturalnymi zębami i nie opłaca się ich ruszać. Implanty zębowe doskonale eliminują konieczność nieodwracalnego szlifowania sąsiadujących zębów. Podczas stosowania mostów, bardzo często należy doszlifować zdrowe zęby, bez żadnych wypełnień. Zaletą implantów jest również zachowanie estetyki naszej twarzy oraz przywrócenie funkcji naturalnego uzębienia. Implanty doskonale przywracają podstawowe funkcje naszego życia, swobodę mówienia oraz uśmiechania się.

Jeżeli chodzi o wady, to jak łatwo się domyśleć największą wadą implantów jest bardzo wysoka cena, dlatego też nie każdy jest w stanie skorzystać z ich ogromnego dobrodziejstwa. Dla wielu osób bardzo dużą niedogodnością może okazać się również długi czas leczenia. Od momentu wczepienia nowych implantów, do założenia koron może minąć nawet kilka miesięcy. Implanty muszą zarosnąć się z kością, dlatego też czas może wydłużać się w nieskończoność. Pamiętać należy również o ryzyku odrzucenia implantu stomatologicznego.

Najnowsze osiągnięcia współczesnej implantologii co prawda minimalizują ryzyko odrzucenia implantu, ale nigdy nie ma 100% pewności, że każdy zabieg się uda. Pamiętać należy również i o tym, że implanty stomatologiczne wymagają odpowiedniej higieny.