budujemy dom z firmą budowlaną

Decyzja o budowie domu nieuchronnie pociąga za sobą wybór firmy budowlanej, która zajmie się tym odpowiedzialnym zadaniem. Czym należy kierować się przy wyborze firmy budowlanej? Na co zwrócić uwagę, by wicie własnego gniazdka nie okazało się drogą przez mękę? Poniżej prezentujemy garść porad, które z pewnością ułatwią wybór firmy budowlanej.

1. Wybierając firmę budowlaną dobrze jest kierować się referencjami. By dowiedzieć się, czym „pachnie” dana firma budowlana należy porozmawiać z innymi inwestorami i klientami tej konkretnej firmy. Warto również przyjrzeć się zrealizowanym przez nią zleceniom i uzyskać informacje o tym, na ile styl pracy danej firmy budowlanej odpowiada naszym potrzebom i oczekiwaniom.

2. Jeśli mamy taką możliwość warto przyjrzeć się projektom, które obecnie realizuje firma budowlana, sprawdzić, jak pracownicy zachowują się na placu budowy, czy panuje na nim porządek, etc.

3. Firmy budowlanej możemy szukać zarówno wśród znajomych, jak i w Internecie. W obu przypadkach jednak należy sprawdzić czy firma ma wszystkie interesujące nas pozwolenia i certyfikaty (np. pozwolenie na budowanie z materiału, z którego akurat chcielibyśmy wznieść swój dom).

4. Wybierając firmę budowlaną trzeba również przyjrzeć się jej pracownikom zwracając uwagę na fakt czy są odpowiednio przeszkoleni. Równie istotne jest to, jak się z nimi „dogadujemy”, czy firma jest otwarta na nasze propozycje i sugestie, czy też wręcz przeciwnie.

5. Koszty budowy i czas realizacji. Najtańszy koszt wykonania wcale nie oznacza najlepszej firmy budowlanej. Za niską cenę słono zapłacimy w trakcie samej budowy, gdyż zaniżenie ceny może świadczyć o niekompetencji i niedoświadczeniu firmy, jak i o jej nieuczciwości. Dokonując wyboru warto porównać kosztorysy sporządzone przez kilka różnych firm, co pozwoli nam zorientować się w kosztach budowy domu. A doświadczonym budowlańcom z pewnością uda się określić przedział czasowy, w którym wykonają wszystkie prace budowlane.

6. Jeśli wybór padł już na określoną firmę budowlaną należy zadbać o wszystkie formalności warunkujące kwestie przyszłej współpracy.

Nie wiesz jaką firmę budowlaną wybrać? Postaw na Budorem z Krakowa – firmę budowlaną gwarantującą sprawną, szybką i właściwie wykonaną pracę.