turnieje pokerowe

Każdy doświadczony jak i początkujący pokerzysta bardzo dobrze zdaje sobie sprawę z tego, że można się spotkać z wieloma różnymi rodzajami turniejów pokerowych, które jednak w dużej mierze rozgrywają się jednak na bardzo podobnych zasadach. Turnieje pokerowe różnią się miedzy sobą zazwyczaj niewielkimi szczegółami, które jednak dla doświadczonych pokerzystów na najwyższym poziomie mogą mieć naprawdę bardzo zasadnicze znaczenie.

Standardowy turniej pokera rozpoczyna się przeważnie z góry ustalonym terminie. Turniej standardowy zazwyczaj jest również wielostolikowy, a przy jednym stole przysiada od 8 – 10 graczy. Wszyscy gracza na starcie otrzymują również identyczną ilość żetonów. W kolejnych fazach turnieju pokerowego z upływem czasu zakłady w ciemno wzrastają i gra staje się coraz bardziej ciekawsza. Standardowe turnieje rozgrywane są w popularnej formule freezout co oczywiście oznacza, że gracz, który stracił wszystkie żetony żegna się ze stolikiem i odpada z turnieju. Zwycięstwo przypada temu graczowi, który zgromadzi wszystkie żetony i najdłużej utrzyma się przy stoliku.

turnieje pokerowe

W Polsce jak i zresztą na całym świecie rozgrywane są również turnieje pokerowe na nieco innych zasadach. Bardzo dużą popularnością cieszą się między innymi turnieje rebuy – czyli turniej z ponownym wykupieniem. Tutaj w przeciwieństwie do powyżej opisanej rozgrywki freezout, gracze którzy stracili wszystkie żetony mają możliwość dokupienia nowych żetonów i ponownego powrotu do stolika. Istnieją również turnieje gdzie dodatkowe żetony można dokupić już na samym starcie dzięki czemu gracze zdobywają przewagę nad pozostałymi graczami. Pamiętać należy również i o tym, że faza w której można dokupić nowe żetony trwa wyłącznie do pewnego momentu i po przekroczeniu określonego czasu nie ma możliwości dokupowania żetonów.

W Polsce bardzo dużą popularnością cieszą się również turnieje pokerowe turbo, w których to zakłady w ciemno zwiększają się znacznie częściej niż w typowych turniejach pokerowych. Turnieje typu turbo można oczywiście organizować zarówno w formule freezout jak i również w formule rebuy, jednak tutaj faza w której mamy możliwość dokupienia nowych żetonów jest znacząco skrócona.

Jeżeli chodzi o profesjonalny poker to warto wspomnieć także o turniejach deep stack, w których to gracze mają większą ilość żetonów na starcie, ale kwoty zakładów w ciemno rosną w zdecydowanie wolniejszym tempie.

Artykuł dostarczony przez: pl.pokerbreak.net